Meta Etiketi – Title

No Comments
Google Meta Title - Google Başlık Etiketi

Google Meta Title – Google Başlık Etiketi

Metinlerin içeriği hakkında fikir sahibi olmanın en önemli yollarıda biride başlıklardır.Web sayfalarında bu durum geçerlidir.Arama motorlarının sayfada dikkate alıncağı ilk etiketlerden biri başlıklardır.h etiketleri başlık olarak kabul edebileceği gibi title meta etiketi ile sayfa başlığıda belirtebiliriz.Bu etiket arama sonuçlarına etki edeceği gibi kullanıcının linkte göreceği metinde olacağı için ayrı bir öneme sahiptir.Kullanıcı sonuçları incelerken ilk olarak bu başlıkları görecek ve eğer ilgisini çekmez ise diğer başlıklara geçecekdir.Başlıklarımızın kullanıcı dikkatini çekebilecek nitelikte olması gerekir.

Örneğin,araç satışı yapan bir web sitemiz olduğunu düşünelim.Anasayfamızın başlığı “Anasayfa” olsun.ve armalarda sonuçlarda yer aldık,kullanıcı bu başılığı gördü.”Anasayfaya” ama içeriği ne? Bu sayfada ne var? Sonuçlar diğer web sitesinin başlığı ise şöyle: “Kaplan Galeri – 2.El Araç Alım – Satım Merkezi – En Ucuzu Buradadır!” kendinizi kullanıcı yerine koyun, sizce hangisi sizin aradığınız web sitesidir?

Title uzunluğu 70 karakteri geçmemesi gerekmektedir.

 

Title Meta Etiketi Kullanımı

<meta name=”title” content=”buraya başlığı girin” />

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

More from our blog

See all posts
No Comments

Leave a Comment